Decyzja ZRID dla drogi S19 Rzeszów Południe-Babica

25 lutego, 2022

Decyzja ZRID dla drogi S19: Rzeszów Południe-Babica


Wojewoda podkarpacki wydała decyzję o zezwoleniu na budowę odcinka drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe – Babica. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności co oznacza, że wykonawca – konsorcjum firm Mostostal Warszawa i Acciona Construcción, może rozpocząć prace budowlane w ciągu najbliższych dni.  

Odcinek drogi ekspresowej S19 od węzła Rzeszów Południe do Babicy o długości ponad 10-kilometrów, realizowany jest w systemie Projektuj i  Buduj. Budowa tego odcinka skróci czas przejazdu na osi północ-południe oraz zwiększy bezpieczeństwo na drodze dla ruchu lokalnego i tranzytowego. Jest to również element międzynarodowego korytarza transportowego Via Carpatia. 

Na początku prace obejmą rozpoznanie saperskie terenu, niezbędne inwentaryzacje, wycinkę drzew, odhumusowanie oraz prace archeologiczne. Kolejno zostanie wdrożona tymczasowa organizacja ruchu oraz wyznaczone zostaną drogi dojazdowe do placu budowy. 

Inwestycja przewiduje odcinek drogi ekspresowej o przekroju dwujezdniowym, po dwa pasy ruchu w obu kierunkach. W jej ciągu powstanie sześć estakad, dwa wiadukty nad S19, bezkolizyjny przejazd nad linią kolejową w ciągu istniejącej DK19, trzy przejścia dla zwierząt, jeden przejazd pod S19 oraz obiekty inżynierskie, w tym tunel o długości ponad 2 km wraz z pierwszym w województwie podkarpackim Centrum Zarządzania Tunelem. Ponadto wybudowane zostaną dwa Miejsca Obsługi Podróżnych oraz dwa lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wszystkie prace obejmują powiat rzeszowski i strzyżowski, na terenie gmin Rzeszów, Boguchwała, Czudec, Niebylec i Strzyżów. 

Wywłaszczenie - forum i wsparcie

Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy wsparcia na Facebook. Prawnicy kanlelarii odpowiadają na wszystkie pytania pojawiające się na grupie.
Formularz Kontaktowy

Jeśli wśród udostępnionych przez nas materiałów nie odnaleźli Państwo odpowiedzi na swoje wątpliwości, prosimy o bezpośredni kontakt. Chętnie przyjrzymy się Państwa problemom i zaproponujemy ich właściwe rozwiązanie.

Formularz kontaktowy

INLEGIS Kancelarie Prawne

Wywłaszczenie Nieruchomości

ul. Podwale 83/7
50-414 Wrocław

ul. Sobieskiego 6/12
31‑136 Kraków

ul. Łagiewnicka 54/80
91-463 Łódź

ul. Rudzka
44-200 Rybnik

Reprezentujemy klientów na terenie całej Polski!