Decyzja ZRID dla obwodnicy Chełmca

3 sierpnia, 2021

ZIRD obwodnica Chełmca. Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję ZRID (o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej) dla obwodnicy Chełmca, w ciągu drogi krajowej nr 28. Droga o długości 1,5 km przebiegać będzie w północnej części miasta, pozwalając kierowcom od północnego zachodu ominąć Nowy Sącz.

Inwestycja ma łączyć obwodnicę zachodnią i północną Nowego Sączą, omijając centrum miasta. Droga znacząco poprawi bezpieczeństwo i usprawnieni ruchu w tym rejonie, przejmując ruch tranzytowy z dotychczasowego przebiegu DK28.

Budowa obwodnicy Chełmca obejmować będzie drogę jednojezdniową klasy technicznej GP (główna ruchu przyspieszonego). Na jej długości prace przewidują dodatkowo obiekty inżynierskie – dwa mosty i dwa wiadukty. Ponadto, przebudowane zostaną drogi poprzeczne oraz wybudowana zostanie infrastruktura techniczna.

Obecnie trwa postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy przedmiotowej inwestycji, która będzie realizowana w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023.

Wywłaszczenie - forum i wsparcie

Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy wsparcia na Facebook. Prawnicy kanlelarii odpowiadają na wszystkie pytania pojawiające się na grupie.
Formularz Kontaktowy

Jeśli wśród udostępnionych przez nas materiałów nie odnaleźli Państwo odpowiedzi na swoje wątpliwości, prosimy o bezpośredni kontakt. Chętnie przyjrzymy się Państwa problemom i zaproponujemy ich właściwe rozwiązanie.

Formularz kontaktowy

INLEGIS Kancelarie Prawne

Wywłaszczenie Nieruchomości

ul. Podwale 83/7
50-414 Wrocław

ul. Sobieskiego 6/12
31‑136 Kraków

ul. Łagiewnicka 54/80
91-463 Łódź

ul. Rudzka
44-200 Rybnik

Reprezentujemy klientów na terenie całej Polski!