Decyzja ZRID dla obwodnicy Gostynia w ciągu drogi wojewódzkiej nr 434

2 lutego, 2022

Decyzja ZRID dla obwodnicy Gostynia w ciągu drogi wojewódzkiej nr 434

Wojewoda Wielkopolski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) na budowę obwodnicy Gostynia w ciągu drogi wojewódzkiej nr 434. 

Trasa o długości 8,4 km swój początek będzie miała na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 4939P Gostyń – Krajewice, a zakończy się na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 4954P Gostyń – Smogorzewo. Projekt przewiduje ponadto budowę mostu na rzece Stara Kania w gminie Piaski, wiadukt nad linią kolejową PKP, dwupoziomowe skrzyżowanie z drogą krajową nr 12, a także ścieżki pieszo-rowerowe, chodniki, zatoki autobusowe oraz elementy bezpieczeństwa ruchu. 

Budowa obwodnicy Gostynia w ciągu drogi wojewódzkiej nr 434 to jedna z największych najważniejszych inwestycji ostatnich lat na drogach wojewódzkich. To również zadanie strategiczne pod kątem transportu w tej części Wielkopolski, gdyż w zakresie ruchu lokalnego obwodnica będzie alternatywą dla dróg krajowych, a tym samym: przyczyni się do większej płynności ruchu – mówi Wojciech Jankowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności, w związku z czym wykonawca – Strabag Sp. z o.o., może rozpocząć prace na placu budowy. Termin zakończenia inwestycji przewidziany jest na 2023 rok. 

Wywłaszczenie - forum i wsparcie

Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy wsparcia na Facebook. Prawnicy kanlelarii odpowiadają na wszystkie pytania pojawiające się na grupie.
Formularz Kontaktowy

Jeśli wśród udostępnionych przez nas materiałów nie odnaleźli Państwo odpowiedzi na swoje wątpliwości, prosimy o bezpośredni kontakt. Chętnie przyjrzymy się Państwa problemom i zaproponujemy ich właściwe rozwiązanie.

Formularz kontaktowy

INLEGIS Kancelarie Prawne

Wywłaszczenie Nieruchomości

ul. Podwale 83/7
50-414 Wrocław

ul. Sobieskiego 6/12
31‑136 Kraków

ul. Łagiewnicka 54/80
91-463 Łódź

ul. Rudzka
44-200 Rybnik

Reprezentujemy klientów na terenie całej Polski!