Decyzja ZRID dla obwodnicy Olesna

18 grudnia, 2020

ZRID obwodnica Olesna. Dnia 18 grudnia 2020 roku Wojewoda Opolski Adrian Czubak wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla obwodnicy Olesna w ciągu drogi ekspresowej S11.

Tym samym, po prawie 20 latach, roboty budowlane na tym terenie mogą zostać rozpoczęte. Jak podaje GDDKIA, trasa rozpoczynać się będzie na istniejącej drodze krajowej nr 11 w pobliżu m. Kolonia Ciarka w ramach tymczasowego połączenie z istniejącym przebiegiem drogi krajowej nr 11 z wykorzystaniem skrzyżowania typu „rondo”.

Cała inwestycja będzie miała swój koniec na granicy woj. Opolskiego i śląskiego dowiązując się do istniejącej drogi krajowej nr 11 w pobliżu miejscowości Łomnica poprzez tymczasowy łącznik oraz rondo łączące drogę ekspresową S11 z istniejącą drogą krajową nr 11.

Zgodnie z przedstawionymi planami, inwestycja obejmować będzie 24 obiekty inżynierskie, z których aż 16 posiadać będzie przejścia dla zwierząt. Dodatkowo projekt przewiduję budowę urządzeń ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Ukończenie prac budowy Obwodnicy Olesna przewidziane jest na IV kw. 2022 r.

Wywłaszczenie - forum i wsparcie

Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy wsparcia na Facebook. Prawnicy kanlelarii odpowiadają na wszystkie pytania pojawiające się na grupie.
Formularz Kontaktowy

Jeśli wśród udostępnionych przez nas materiałów nie odnaleźli Państwo odpowiedzi na swoje wątpliwości, prosimy o bezpośredni kontakt. Chętnie przyjrzymy się Państwa problemom i zaproponujemy ich właściwe rozwiązanie.

Formularz kontaktowy

INLEGIS Kancelarie Prawne

Wywłaszczenie Nieruchomości

ul. Podwale 83/7
50-414 Wrocław

ul. Sobieskiego 6/12
31‑136 Kraków

ul. Łagiewnicka 54/80
91-463 Łódź

ul. Rudzka
44-200 Rybnik

Reprezentujemy klientów na terenie całej Polski!