Decyzja ZRID dla obwodnicy Zabierzowa

3 sierpnia, 2022

Wojewoda małopolski wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla obwodnicy Zabierzowa, w ciągu DK79.

Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, obwodnica o długości ok. 10,3 km ominie po stronie północnej tereny zabudowane podkrakowskiej miejscowości, a dzięki wybudowaniu dróg zbiorczych i trzech skrzyżowań: w Zabierzowie, Bolechowicach i Rudawie, obsłuży również tereny przyległe.  

Na trasie powstaną obiekty inżynierskie, w tym tunel o długości ok. 300 m, cztery mosty, siedem wiaduktów, kładka dla pieszych oraz rondo. Dodatkowo przebudowana zostanie infrastruktura, w tym: energetyka, telekomunikacja i sieci wod-kan-gaz. Projekt przewiduje ponadto budowę odwodnienia, zbiorników retencyjnych, przejścia dla zwierząt, ekranów akustycznych i oświetlenia drogowego. 

Inwestycja powstanie w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.).

Wywłaszczenie - forum i wsparcie

Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy wsparcia na Facebook. Prawnicy kanlelarii odpowiadają na wszystkie pytania pojawiające się na grupie.
Formularz Kontaktowy

Jeśli wśród udostępnionych przez nas materiałów nie odnaleźli Państwo odpowiedzi na swoje wątpliwości, prosimy o bezpośredni kontakt. Chętnie przyjrzymy się Państwa problemom i zaproponujemy ich właściwe rozwiązanie.

Formularz kontaktowy

INLEGIS Kancelarie Prawne

Wywłaszczenie Nieruchomości

ul. Podwale 83/7
50-414 Wrocław

ul. Sobieskiego 6/12
31‑136 Kraków

ul. Łagiewnicka 54/80
91-463 Łódź

ul. Rudzka
44-200 Rybnik

Reprezentujemy klientów na terenie całej Polski!