Decyzja ZRID dla odcinka drogi DK78 obwodnica Poręby i Zawiercia

1 marca, 2022

Decyzja ZRID dla odcinka drogi DK78: obwodnica Poręby i Zawiercia

Obwodnica Zawiercia i Poręby na drodze krajowej nr 78 w końcu z decyzją o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Oznacza to zamknięcie etapu projektowania i w najbliższych dniach, przekazanie wykonawcy terenu inwestycji. 

Prawie 17-kilometrowy odcinek w ciągu drogi krajowej nr 78 jest pierwszym z dwóch odcinków obwodnicy, która docelowo ma mieć około 24 kilometry.

Pierwszy odcinek, o długości 16,6 km rozpocznie się w Siewierzu, a zakończy się w zawierciańskiej dzielnicy Kromołów. Drugi, który nadal jest na etapie przygotowywania dokumentacji, swój początek ma za węzłem Kromołów i biegnie do projektowanego w ramach obwodnic Kroczyc skrzyżowania typu rondo w Żerkowicach. 

Dwujezdniowa obwodnica pobiegnie wzdłuż DK78 przez powiaty będziński i zawierciański oraz przez miejscowości Siewierz, Poręba, Łazy, Zawiercie i Ogrodzieniec, wyprowadzając ruch tranzytowy z centrum miast. Połączy się z funkcjonującą już obwodnicą Siewierza.

Umowa z wykonawca została podpisana 23 grudnia 2019 roku z pierwotnym terminem zakończenia inwestycji w kwietniu 2023 roku. Z uwagi na przedłużającą się procedurę wydania decyzji ZRID, budowa DK78 opóźniła się o 9 miesięcy, a wykonawca złożył roszczenie terminowe, które może skutkować wyznaczeniem nowego terminu zakończenia inwestycji. 

Główne roboty budowlane rozpoczną się niezwłocznie z nastaniem dogodnych warunków atmosferycznych. 

Wywłaszczenie - forum i wsparcie

Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy wsparcia na Facebook. Prawnicy kanlelarii odpowiadają na wszystkie pytania pojawiające się na grupie.
Formularz Kontaktowy

Jeśli wśród udostępnionych przez nas materiałów nie odnaleźli Państwo odpowiedzi na swoje wątpliwości, prosimy o bezpośredni kontakt. Chętnie przyjrzymy się Państwa problemom i zaproponujemy ich właściwe rozwiązanie.

Formularz kontaktowy

INLEGIS Kancelarie Prawne

Wywłaszczenie Nieruchomości

ul. Podwale 83/7
50-414 Wrocław

ul. Sobieskiego 6/12
31‑136 Kraków

ul. Łagiewnicka 54/80
91-463 Łódź

ul. Rudzka
44-200 Rybnik

Reprezentujemy klientów na terenie całej Polski!