Decyzja ZRID dla odcinka S61 Podborze – Śniadowo

9 grudnia, 2021

Wojewoda Mazowiecki wydał zezwolenie na budowę odcinka drogi ekspresowej S61 Podborze – Śniadowo, będącego ostatnim fragmentem międzynarodowego korytarza transportowego Via Baltica.

Fragment o długości 19,46 km obejmować będzie drogę S61 i przebudowę 3 km drogi ekspresowej S8 w rejonie Ostrowi Mazowieckiej, gdzie powstanie nowy węzeł Podborze łączący dwie drogi ekspresowe – S8 i S61. Dodatkowo, na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 677 (Ostrów Mazowiecka – Łomża) powstanie węzeł Komorowo.

Odcinek S61 Podborze–Śniadowo będzie mieć dwie jezdnie, po dwa pasy ruchu każda, do tego pas awaryjny i 5-metrowy pas rozdziału. Ponadto, na całym odcinku powstaną liczne obiekty inżynierskie, w tym przejścia dla zwierząt oraz dwa Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) – Sulęcin Wschód i Zachód.

Termin zakończenia inwestycji przewidziany jest na koniec 2023 roku. 

Wywłaszczenie - forum i wsparcie

Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy wsparcia na Facebook. Prawnicy kanlelarii odpowiadają na wszystkie pytania pojawiające się na grupie.
Formularz Kontaktowy

Jeśli wśród udostępnionych przez nas materiałów nie odnaleźli Państwo odpowiedzi na swoje wątpliwości, prosimy o bezpośredni kontakt. Chętnie przyjrzymy się Państwa problemom i zaproponujemy ich właściwe rozwiązanie.

Formularz kontaktowy

INLEGIS Kancelarie Prawne

Wywłaszczenie Nieruchomości

ul. Podwale 83/7
50-414 Wrocław

ul. Sobieskiego 6/12
31‑136 Kraków

ul. Łagiewnicka 54/80
91-463 Łódź

ul. Rudzka
44-200 Rybnik

Reprezentujemy klientów na terenie całej Polski!