Decyzja ZRID dla ostatniego odcinka Północnej Obwodnicy Krakowa

18 lutego, 2021

ZRID Północna Obwodnica Krakowa. Wojewoda małopolski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej ZRID dla ostatniego odcinka Północnej Obwodnicy Krakowa. Tym samym, Kraków stanie się pierwszym miastem w Polsce, posiadającym pełną obwodnicę, umożliwiającą komfortowe przemieszczanie się, bez konieczności wjazdu do miasta. Dodatkowo, inwestycja usprawni ruch tranzytowy, który zostanie skierowany poza centrum stolicy małopolski.

Decyzja została już przekazana dyrektorowi krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Tomaszowi Pałasińskiemu. Posiada ona rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, iż inwestor może od razu przystąpić do rozpoczęcia prac.

Odcinek o długości ok 330 metrów stanowi ważny fragment trasy S52 oraz S7. Połączy on istniejące drogi krajowe DK79 i DK94 z drogami A4 i S7 położonymi poza granicami administracyjnymi Krakowa. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2023 r.

Wywłaszczenie - forum i wsparcie

Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy wsparcia na Facebook. Prawnicy kanlelarii odpowiadają na wszystkie pytania pojawiające się na grupie.
Formularz Kontaktowy

Jeśli wśród udostępnionych przez nas materiałów nie odnaleźli Państwo odpowiedzi na swoje wątpliwości, prosimy o bezpośredni kontakt. Chętnie przyjrzymy się Państwa problemom i zaproponujemy ich właściwe rozwiązanie.

Formularz kontaktowy

INLEGIS Kancelarie Prawne

Wywłaszczenie Nieruchomości

ul. Podwale 83/7
50-414 Wrocław

ul. Sobieskiego 6/12
31‑136 Kraków

ul. Łagiewnicka 54/80
91-463 Łódź

ul. Rudzka
44-200 Rybnik

Reprezentujemy klientów na terenie całej Polski!