Decyzja ZRID dla trasy S1 Oświęcim – Dankowice

27 października, 2022

Wojewoda śląski wydał pozwolenie na realizację inwestycji drogowych na odcinku autostrady S1 między Dankowicami a Oświęcimiem. To pierwsze z czterech oczekiwanych pozwoleń na budowę trasy Mysłowice – Bielsko-Biała.

Odcinek, o którym mowa ma 15 km długości.

Wniosek o wydanie decyzji ZRID złożony został w marcu 2021 r. W procesie wydawania decyzji ZRID Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) uchylił decyzję Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska (GDOŚ). Orzeczenie Naczelnego Sądu Administracyjnego nie przeszkodziło jednak w realizacji inwestycji, ale miało wpływ na datę wydania ostatecznej decyzji.

Obecnie w trakcie opracowywania jest decyzja ZRID dla odcinka Dankowice – Bielsko-Biała. W tym przypadku wniosek został złożony w czerwcu 2021 r. Oczekuje się, że zezwolenie wydane zostanie na przełomie września i października tego roku.

Do złożenia wniosku o ZRID szykuje się również wykonawca odcinka Bieruń – Oświęcim, z kolei dla fragmentu Mysłowice – Bieruń wniosek ma być złożony w II kwartale 2023 r.

Obecnie w fazę realizacji weszły wszystkie odcinki S1 z Mysłowic do Bielska-Białej o łącznej długości ponad 40 kilometrów.

Termin realizacji kontraktu na węzeł S1 Bieruń – Oświęcim oraz obwodnicę Bierunia to grudzień 2024 roku. Część węzła Oświęcim – Dankowice to sierpień 2023, a część węzła Dankowice – Suchy Potok to listopad 2023.

Ostateczny termin zakończenia budowy przypada na czwarty kwartał 2025 roku.

Źródło: Rynekinfrastruktury.pl

Wywłaszczenie - forum i wsparcie

Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy wsparcia na Facebook. Prawnicy kanlelarii odpowiadają na wszystkie pytania pojawiające się na grupie.
Formularz Kontaktowy

Jeśli wśród udostępnionych przez nas materiałów nie odnaleźli Państwo odpowiedzi na swoje wątpliwości, prosimy o bezpośredni kontakt. Chętnie przyjrzymy się Państwa problemom i zaproponujemy ich właściwe rozwiązanie.

Formularz kontaktowy

INLEGIS Kancelarie Prawne

Wywłaszczenie Nieruchomości

ul. Podwale 83/7
50-414 Wrocław

ul. Sobieskiego 6/12
31‑136 Kraków

ul. Łagiewnicka 54/80
91-463 Łódź

ul. Rudzka
44-200 Rybnik

Reprezentujemy klientów na terenie całej Polski!