Decyzja ZRID dla trasy DK45 Obwodnica Praszki

11 grudnia, 2020

ZRID obwodnica Praszki. Dzięki najnowszej decyzji ZRID wydanej przez Wojewodę Opolskiego już niedługo możemy doczekać się powstania obwodnicy na trasie DK 45. Obwodnica Praszki, bo o niej właśnie mowa, będzie liczyła 12,8 km długości, zaś jej ukończenie przewidziane jest na IV kwartał 2022 roku.

Dokładny przebieg szykowanej obwodnicy rozpocznie się jeszcze przed Gorzowem Śląskim, a zakończy po północnej stronie miejscowości Kowale. Ekipa budowlana będzie zobowiązana za stworzenie:

jednojezdniowej trasy z dwoma pasami,

10 obiektów inżynierskich, w tym obiektów mostowych nad rzeką Prosną i Wyderką,

3 wiadukty nad budowaną obwodnicą,

5 obiektów zlokalizowanych wzdłuż obwodnicy,

4 skrzyżowania w formie ronda w ciągu obwodnicy,

urządzeń ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego, przebudowy infrastruktury technicznej (sieć wodno-kanalizacyjna, gazowa, elektroenergetyczna, telekomunikacyjna i urządzenia melioracyjne).


Wartość całego kontraktu wynosi aż 171,5 mln złotych, zaś szykowana obwodnica pozwoli na odciążenie dróg krajowych nr 42 i 45, które znajdują się w centrum dużych miast. Dzięki pracom budowlanym dojdzie do połączenia ponadregionalnego drogi łączącej województwa wielkopolskie, opolskie oraz śląskie.

Wywłaszczenie - forum i wsparcie

Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy wsparcia na Facebook. Prawnicy kanlelarii odpowiadają na wszystkie pytania pojawiające się na grupie.
Formularz Kontaktowy

Jeśli wśród udostępnionych przez nas materiałów nie odnaleźli Państwo odpowiedzi na swoje wątpliwości, prosimy o bezpośredni kontakt. Chętnie przyjrzymy się Państwa problemom i zaproponujemy ich właściwe rozwiązanie.

Formularz kontaktowy

INLEGIS Kancelarie Prawne

Wywłaszczenie Nieruchomości

ul. Podwale 83/7
50-414 Wrocław

ul. Sobieskiego 6/12
31‑136 Kraków

ul. Łagiewnicka 54/80
91-463 Łódź

ul. Rudzka
44-200 Rybnik

Reprezentujemy klientów na terenie całej Polski!