Decyzja ZRID dla trasy S16 Borki Wielkie – Mrągowo

18 czerwca, 2021

ZRID Borki Wielkie – Mrągowo. Dnia 18 czerwca 2021 roku przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego została wydana decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla budowy drogi ekspresowej S16 Borki – Mrągowo, będącej główną regionalną drogą ze wschodu na zachód. Trasa S16 ma istotne znaczenie krajowe oraz regionalne, a nowy odcinek nie tylko zwiększy bezpieczeństwo na drodze, ale również skróci czas przejazdu pomiędzy Olsztynem i Ełkiem i przyczyni się do wprowadzenia ruchu tranzytowego.

Długość planowanego odcinka drogi wynosić będzie około 13 km w ciągu S16 oraz 3 km obwodnicy Mrągowa w ciągu drogi 59. Inwestycja obejmie okolice miejscowości Borki Wielkie, Sorkwity, Nowe Bagienice, Bagienice oraz Marcinkowo. Kolejno od strony południowo – zachodniej ominie Mrągowo. 

Do drogi ekspresowej możliwy będzie dojazd jedynie poprzez dwa węzły drogowe: Bagienice oraz Sorkwity. Inwestycja na opisanym odcinku trasy przewiduje m.in. trzy przejścia dla zwierząt oraz zabezpieczenia akustyczne. 

Zakończenie prac na placu budowy przewidziane jest na koniec 2023 roku. 

Wywłaszczenie - forum i wsparcie

Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy wsparcia na Facebook. Prawnicy kanlelarii odpowiadają na wszystkie pytania pojawiające się na grupie.
Formularz Kontaktowy

Jeśli wśród udostępnionych przez nas materiałów nie odnaleźli Państwo odpowiedzi na swoje wątpliwości, prosimy o bezpośredni kontakt. Chętnie przyjrzymy się Państwa problemom i zaproponujemy ich właściwe rozwiązanie.

Formularz kontaktowy

INLEGIS Kancelarie Prawne

Wywłaszczenie Nieruchomości

ul. Podwale 83/7
50-414 Wrocław

ul. Sobieskiego 6/12
31‑136 Kraków

ul. Łagiewnicka 54/80
91-463 Łódź

ul. Rudzka
44-200 Rybnik

Reprezentujemy klientów na terenie całej Polski!