Decyzja ZRID dla trasy S61 węzeł Łomża Zachód – węzeł Kolno

13 listopada, 2020

ZRID węzeł Łomża Zachód – węzeł Kolno. Dzięki nowej decyzji ZRID wydanej przez Wojewodę Podlaskiego już niedługo rozpocznie się ostatni etap prac nad obwodnicą Łomży. Tym razem chodzi o odcinek pomiędzy węzłem Łomża Zachód oraz węzłem Kolno. Inwestycja będzie kolejnym etapem realizacji drogi ekspresowej S61.

Nowa trasa jest ostatnim odcinkiem S61 położonym na terenie województwa podlaskiego – w sumie będzie liczył on 12,92 km długości. Ekipa budowlana (firma TOTO) będzie odpowiedzialna za stworzenie:

dwujezdniowej drogi ekspresowej z dwoma pasami ruchu w każdą stronę, z odporną na koleinowanie nawierzchnią z betonu cementowego (za wyjątkiem obiektów mostowych, które ze względów technologicznych mają nawierzchnię asfaltową),

dodatkowych jezdni, chodników, ścieżek rowerowych oraz urządzeń ochrony środowiska naturalnego (w tym przejść dla dzikich zwierząt),

trzech węzłów drogowych: Łomża Zachód, Nowogród i Łomża Północ,

nowego, 1200-metrowego mostu nad doliną Narwi.

fragmentu jednojezdniowej drogi krajowej nr 64 na odcinku od węzła Łomża Północ do Elżbiecina o długości 6,96 km.

Podstawowym celem inwestycji jest oczywiście zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego w okolicy Łomży – dzięki nowej obwodnicy rozładowany zostanie przede wszystkim ruch tranzytowy w kierunku państw bałtyckich i Rosji (Obwodu Kaliningradzkiego).

Wywłaszczenie - forum i wsparcie

Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy wsparcia na Facebook. Prawnicy kanlelarii odpowiadają na wszystkie pytania pojawiające się na grupie.
Formularz Kontaktowy

Jeśli wśród udostępnionych przez nas materiałów nie odnaleźli Państwo odpowiedzi na swoje wątpliwości, prosimy o bezpośredni kontakt. Chętnie przyjrzymy się Państwa problemom i zaproponujemy ich właściwe rozwiązanie.

Formularz kontaktowy

INLEGIS Kancelarie Prawne

Wywłaszczenie Nieruchomości

ul. Podwale 83/7
50-414 Wrocław

ul. Sobieskiego 6/12
31‑136 Kraków

ul. Łagiewnicka 54/80
91-463 Łódź

ul. Rudzka
44-200 Rybnik

Reprezentujemy klientów na terenie całej Polski!