Gdzie sprawdzić aktualny stan inwestycji drogowych w Polsce?

INLEGIS Kancelarie Prawne
26 sierpnia, 2020

Inwestycje drogowe wymagają odpowiedniego przygotowania, dotyczy to każdego kraju na świecie. W związku z tym podanie listy planowanych zmian w tym zakresie jest zaledwie wstępem do podjęcia odpowiednich prac budowlanych. Gdzie zatem szukać danych dotyczących aktualnego stanu robót?

Spis treści:

GDDKiA

Rozbudowa i modernizacja infrastruktury drogowej w Polsce należy do kompetencji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jest to centralny urząd administracji rządowej w Polsce, obsługujący Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad (jako organ), powołany w Ministerstwie Infrastruktury (następnie w Ministerstwie Transportu i Budownictwa oraz w Ministerstwie Transportu) w celu zarządzania drogami krajowymi oraz autostradami i drogami ekspresowymi, a także realizacji budżetu państwa w tym zakresie.

Centralny organ administracji rządowej o nazwie „Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad” utworzono 1 kwietnia 2002 na podstawie art. 4 ustawy z dnia 1 marca 2002 r. o zmianach w organizacji i funkcjonowaniu centralnych organów administracji rządowej i jednostek im podporządkowanych oraz o zmianie niektórych ustaw.

GDDKiA jest podstawowym organem odpowiedzialnym za stan dróg w naszym kraju oraz wszelkie podejmowane inwestycje w tym zakresie. 

Lista i stan inwestycji drogowych

GDDKiA informuje co roku o planach zmian w bieżącej infrastrukturze drogowej w Polsce. Dotyczy to także przekazywania aktualnego stanu prac budowlanych. Praktyka pokazuje bowiem, że wstępne kalkulacje i wskazane terminy nie zawsze pokrywają się z rzeczywistością. Główną winowajczynią jest oczywiście pogoda, czasami zmiany prawne lub upadłość firm obsługujących daną inwestycję.

Aktualne dane w zakresie prowadzonych robót budowlanych można odnaleźć zawsze na stronie https://www.gddkia.gov.pl/pl/1037/sprawdz-na-mapie-przygotowanie-drog-i-autostrad Znajduje się na niej mapa naszego kraju z programem budowy dróg krajowych na lata 2014 – 2023. Odnajdziemy na niej:

odcinki dróg w eksploatacji,

odcinki dróg w realizacji,

odcinki dróg w przygotowaniu,

odcinki dróg w trakcie procedury przetargowej.

GDDKiA dba o bieżące aktualizacje informacji dotyczących wszelkich zmian drogowych na terenie całego kraju. Każdy kierowca ma więc pewność, że odwiedzając stronę Dyrekcji znajdzie na niej zawsze najświeższe informacje z tego zakresu. 

Mirosław Ochojski

Mirosław Ochojski

Prezes zarządu INLEGIS Kancelarie Prawne

Szanowni Państwo, jeżeli opisywany wyżej temat dotyczy także Państwa, to zapraszamy do kontaktu telefonicznie pod numerem 793 101 800 (lub przez formularz kontaktowy na dole strony).

Formularz Kontaktowy

Jeśli wśród udostępnionych przez nas materiałów nie odnaleźli Państwo odpowiedzi na swoje wątpliwości, prosimy o bezpośredni kontakt. Chętnie przyjrzymy się Państwa problemom i zaproponujemy ich właściwe rozwiązanie.

Formularz kontaktowy

INLEGIS Kancelarie Prawne

Wywłaszczenie Nieruchomości

ul. Podwale 83/7
50-414 Wrocław

ul. Sobieskiego 6/12
31‑136 Kraków

ul. Łagiewnicka 54/80
91-463 Łódź

ul. Rudzka
44-200 Rybnik

Reprezentujemy klientów na terenie całej Polski!