Plac budowy obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego został przekazany wykonawcy

17 listopada, 2021

Plac budowy obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego został właśnie przekazany wykonawcy. W pierwszej kolejności wykonawca przygotuje teren budowy, a kolejno rozpoczną się prace budowlane. Cała inwestycja, będąca częścią drogi krajowej nr 9, realizowana jest w formule pracuj i buduj.

Obwodnica będzie obejmować 2,7 km odcinka jednojezdniowej drogi klasy GP, która pobiegnie nowym śladem od węzła na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 755 do ul. Opatowskiej w ciągu DK9, stanowiącej wylot z Ostrowca w kierunku Opatowa i Rzeszowa. W ramach inwestycji planowana jest ponadto korekta części węzła Brezelia na drodze wojewódzkiej DW77, budowa dwóch mostów, wiaduktu nad drogą powiatową oraz ronda w miejscu włączenia nowego przebiegu DK9 w istniejącą trasę.   

Nowa obwodnica przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu oraz zminimalizuje niedogodności związane z hałasem oraz dużą ilością pojazdów w centrum miasta. Ponadto dzięki niej, możliwe będzie oddzielenie ruchu tranzytowego od ruchu lokalnego.

Zakończenie prac wyznaczone jest na 2024 rok. 

Wywłaszczenie - forum i wsparcie

Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy wsparcia na Facebook. Prawnicy kanlelarii odpowiadają na wszystkie pytania pojawiające się na grupie.
Formularz Kontaktowy

Jeśli wśród udostępnionych przez nas materiałów nie odnaleźli Państwo odpowiedzi na swoje wątpliwości, prosimy o bezpośredni kontakt. Chętnie przyjrzymy się Państwa problemom i zaproponujemy ich właściwe rozwiązanie.

Formularz kontaktowy

INLEGIS Kancelarie Prawne

Wywłaszczenie Nieruchomości

ul. Podwale 83/7
50-414 Wrocław

ul. Sobieskiego 6/12
31‑136 Kraków

ul. Łagiewnicka 54/80
91-463 Łódź

ul. Rudzka
44-200 Rybnik

Reprezentujemy klientów na terenie całej Polski!