Remont wiaduktów na A4 pomiędzy Wrocławiem a Legnicą

INLEGIS Kancelarie Prawne
26 sierpnia, 2020

Najstarsza polska autostrada A4 jest co jakiś czas modernizowana i rozbudowywana. Tym razem kierowcy powinni szykować się na remont wiaduktów znajdujących się na odcinku pomiędzy Wrocławiem a Legnicą. Pierwsze prace mają ruszyć już po tegorocznych wakacjach.

Firma odpowiedzialna za remont ma przystąpić do działania na przełomie sierpnia i września 2020 r. Prace będą dotyczyły aż 4 obiektów na autostradzie A4, chodzi oczywiście o wiadukty, które położone są koło miejscowości Gniewomierz (km. 95,1), Samborz (km. 122,8 i 123,7) oraz Sadkówek (km. 141,5).

Modernizacja spowoduje konieczność zmiany w obowiązującym ruchu drogowym – kierowcy muszą nastawić się na przejazd tylko jednym pasem ruchu na każdej jezdni. Według informacji podanych przez GDDKiA – Prace remontowe będą odbywać się jednocześnie na najwyżej dwóch nie sąsiadujących ze sobą wiaduktach. Przy remontach obiektów będą zamykane poszczególne pasy ruchu na obu jezdniach, co w praktyce przełoży się na możliwość przejazdu tylko jednym pasem na każdej jezdni.

Planowane remonty będą stanowiły dalszy etap modernizacji wiaduktów na trasie A4. Od kwietnia do lipca 2020 r. naprawiono podpory wiaduktów na tej trasie oraz dokonano rozbiórki jednego obiektu. Remont objął 6 wiaduktów koło miejscowości: Wądroże Wielkie, Strzeganowice, Budziszów, Biskupice, Nowa Wieś Wrocławska oraz Piotrowice.

Mirosław Ochojski

Mirosław Ochojski

Prezes zarządu INLEGIS Kancelarie Prawne

Szanowni Państwo, jeżeli opisywany wyżej temat dotyczy także Państwa, to zapraszamy do kontaktu telefonicznie pod numerem 793 101 800 (lub przez formularz kontaktowy na dole strony).

Wywłaszczenie - forum i wsparcie

Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy wsparcia na Facebook. Prawnicy kanlelarii odpowiadają na wszystkie pytania pojawiające się na grupie.
Formularz Kontaktowy

Jeśli wśród udostępnionych przez nas materiałów nie odnaleźli Państwo odpowiedzi na swoje wątpliwości, prosimy o bezpośredni kontakt. Chętnie przyjrzymy się Państwa problemom i zaproponujemy ich właściwe rozwiązanie.

Formularz kontaktowy

INLEGIS Kancelarie Prawne

Wywłaszczenie Nieruchomości

ul. Podwale 83/7
50-414 Wrocław

ul. Sobieskiego 6/12
31‑136 Kraków

ul. Łagiewnicka 54/80
91-463 Łódź

ul. Rudzka
44-200 Rybnik

Reprezentujemy klientów na terenie całej Polski!