Decyzja ZRID dla trasy S19 Nisko Południe – Podgórze

31 stycznia, 2020

ZRID Nisko Południe – Podgórze. Wydana przez Wojewodę Podkarpackiego decyzja ZRID przybliża zakończenie inwestycji drogowej na trasie S19. Chodzi tym razem o pozwolenie na wybudowanie odcinka pomiędzy miejscowościami Nisko Południe oraz Podgórze. Będzie to kolejny etap prac, który pozwoli na ukończenie podkarpackiej części S19.

Nowa droga będzie liczyła ok. 11,5 km długości – jest to już 3 część odcinka Via Carpatia pomiędzy Sokołowem Małopolskim a granicą województwa lubelskiego. Wykonawca rozpocznie swoje prace za węzłem Nisko Południe – w okolicach przecięcia drogi ekspresowej z linią kolejową LK65. 

Firma wykonująca zlecone prace będzie odpowiedzialna za stworzenie:

dwupasmowej drogi ekspresowej,

2 Miejsc Obsługi Podróżnych,

urządzeń ochrony środowiska naturalnego, w tym ogrodzenia i przejścia dla zwierząt, 9 przepustów ekologicznych oraz pasów zieleni,

5 wiaduktów drogowych.

Inwestycja obejmie także remont okolicznych dróg dojazdowych, tak aby w pełni usprawnić połączenie okolicznych miejscowości z nową trasą S19.

Pierwsze odcinki tej części S19 mają zostać oddane do użytku w połowie 2021 r., całą trasa pomiędzy Lublinem i Sokołowem Małopolskim będzie zaś dostępna w połowie 2022 r.

Wywłaszczenie - forum i wsparcie

Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy wsparcia na Facebook. Prawnicy kanlelarii odpowiadają na wszystkie pytania pojawiające się na grupie.
Formularz Kontaktowy

Jeśli wśród udostępnionych przez nas materiałów nie odnaleźli Państwo odpowiedzi na swoje wątpliwości, prosimy o bezpośredni kontakt. Chętnie przyjrzymy się Państwa problemom i zaproponujemy ich właściwe rozwiązanie.

Formularz kontaktowy

INLEGIS Kancelarie Prawne

Wywłaszczenie Nieruchomości

ul. Podwale 83/7
50-414 Wrocław

ul. Sobieskiego 6/12
31‑136 Kraków

ul. Łagiewnicka 54/80
91-463 Łódź

ul. Rudzka
44-200 Rybnik

Reprezentujemy klientów na terenie całej Polski!