Decyzja ZRID dla trasy S19 Podgórze – Kamień

3 marca, 2020

ZRID Podgórze – Kamień. Dzięki decyzji ZRID wydanej przez Wojewodę Podkarpackiego możliwe będzie szybsze zakończenie prac budowlanych na tworzonej trasie S19. Tym razem chodzi o pozwolenie na stworzenie odcinka pomiędzy miejscowościami Podgórze i Kamień.

Wydany ZRID został zaopatrzony w klauzulę natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że niezwłocznie po wydaniu decyzji ekipa budowlana może przystąpić do pracy. Odpowiedzialną za stworzenie omawianego odcinka trasy S19 będzie firma Budimex S.A. Inwestycja będzie kosztowała łącznie 333,5 mln złotych. 

Długość szykowanej trasy będzie wynosiła ok. 10,5 km. Firma budowlana będzie odpowiedzialna za stworzenie:

dwujezdniowej droga z dwoma pasami ruchu,

2 węzłów drogowych (Podgórze i Nowy Kamień),

5 mostów,

8 wiaduktów,

1 przejścia dla zwierząt górą oraz 5 przepustów ekologicznych.

Firma zobowiązała się także do remontu okolicznych dróg dojazdowych, które połączą mniejsze miejscowości z nową trasą S19. Według wstępnych szacunków, nowy odcinek ma zostać oddany do użytku około 2022 roku.

Wywłaszczenie - forum i wsparcie

Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy wsparcia na Facebook. Prawnicy kanlelarii odpowiadają na wszystkie pytania pojawiające się na grupie.
Formularz Kontaktowy

Jeśli wśród udostępnionych przez nas materiałów nie odnaleźli Państwo odpowiedzi na swoje wątpliwości, prosimy o bezpośredni kontakt. Chętnie przyjrzymy się Państwa problemom i zaproponujemy ich właściwe rozwiązanie.

Formularz kontaktowy

INLEGIS Kancelarie Prawne

Wywłaszczenie Nieruchomości

ul. Podwale 83/7
50-414 Wrocław

ul. Sobieskiego 6/12
31‑136 Kraków

ul. Łagiewnicka 54/80
91-463 Łódź

ul. Rudzka
44-200 Rybnik

Reprezentujemy klientów na terenie całej Polski!