Decyzja ZRID dla trasy S19 Zdziary – Rudnik nad Sanem

7 października, 2019

ZRID Zdziary – Rudnik nad Sanem. Nowa decyzja ZRID wydana przez Wojewodę Podkarpackiego przybliża nas do otwarcia trasy S19 położonej w południowo-wschodniej Polsce. Chodzi oczywiście o odcinek znajdujący się pomiędzy miejscowościami Zdziary oraz Rudnik nad Sanem. Będzie to kolejny etap budowy ogromnej Via Carpatia.

Inwestycja będzie realizowana na obszarze znajdującym się pomiędzy Sokołowem Małopolskim, a granicą województw lubelskiego i podkarpackiego (wspomniany odcinek będzie w sumie liczył ok. 9 km długości). Szacunkowy koszt prac ma wynieść ponad 331 mln złotych – zakończą się one w okolicach 2021 roku. 

Ekipa budowlana odpowiedzialna za nową część S19 zobowiązała się do stworzenia:

drogi dwupasmowej w obie strony,

prawie 400 metrowego mostu nad rzeką San,

obiektów inżynieryjnych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego,

8 wiaduktów oraz 9 przepustów,

urządzeń ochrony środowiska naturalnego (m.in. ekrany dźwiękoszczelne, przejścia dla dzikich zwierząt, pasy zieleni ogrodzenia, urządzenia do podczyszczania wód opadowych)

Wspomniany już odcinek Via Carpatia rozpocznie się tuż za węzłem Zdziary, następnie droga zostanie poprowadzona przez kompleks leśny. W rejonie miejscowości Spokojna trasa wariantu odchyli się na wschód i biegnie w kierunku linii kolejowej Stalowa Wola – Biłgoraj. W sąsiedztwie linii kolejowej planowany jest w przyszłości węzeł Zapacz, na przecięciu z planowanym przebiegiem drogi ekspresowej S74. Następnie trasa biegnie w kierunku południowo – zachodnim, równolegle do szerokotorowej linii kolejowej LK65, dalej przecina rzekę San, a następnie w okolicy miejscowości Nowa Wieś odsuwa się od pasa kolejowego w kierunku węzła Rudnik nad Sanem.

Wywłaszczenie - forum i wsparcie

Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy wsparcia na Facebook. Prawnicy kanlelarii odpowiadają na wszystkie pytania pojawiające się na grupie.
Formularz Kontaktowy

Jeśli wśród udostępnionych przez nas materiałów nie odnaleźli Państwo odpowiedzi na swoje wątpliwości, prosimy o bezpośredni kontakt. Chętnie przyjrzymy się Państwa problemom i zaproponujemy ich właściwe rozwiązanie.

Formularz kontaktowy

INLEGIS Kancelarie Prawne

Wywłaszczenie Nieruchomości

ul. Podwale 83/7
50-414 Wrocław

ul. Sobieskiego 6/12
31‑136 Kraków

ul. Łagiewnicka 54/80
91-463 Łódź

ul. Rudzka
44-200 Rybnik

Reprezentujemy klientów na terenie całej Polski!