Decyzja ZRID dla trasy S6 Bożepole Wielkie – Luzino

26 marca, 2020

ZRID Bożepole Wielkie – Luzino. Nowa decyzja ZRID wydana na kolejnego odcinka trasy S6 przyspieszy realizację całej inwestycji. Mowa oczywiście o pozwoleniu wydanym przez Wojewodę Pomorskiego dla części przyszłej drogi znajdującej się pomiędzy miejscowościami Bożepole Wielkie i Luzino. 

Piąta w kolejności decyzja ZRID pozwoli na rozpoczęcie końcowych już robót budowlanych na terenie województwa pomorskiego. Przypomnijmy, że czwarty ZRID był wydany na początku 2020 r. i stanowił wstęp do zakończenia pracy na tej części trasy S6.

Nowy odcinek będzie liczył w sumie 10,4 km długości i pozwoli na ostateczne wykończenie prac pomiędzy Bożepolem Wielkim a Gdynią (ta część S6 będzie liczyła aż 42 km długości).

Roboty budowlane obejmą szereg różnych działań, wśród których do najważniejszych zaliczymy wykonanie dwóch pasów ruchu drogowego w każdym kierunku oraz pasu awaryjnego postoju, trzech węzłów drogowych: Bożepole Wielkie, Strzebielino, Luzino. Prace skupią się także na stworzeniu obwodu utrzymania drogi ekspresowej wraz z budynkiem administracyjno-socjalnym i budynkami towarzyszącymi.

Nowa trasa S6 pomoże 

zwiększyć bezpieczeństwo ruchu,

skrócić czasu przejazdu,

podnieść komfort podróżowania i dojazdu do nadmorskich kurortów,

poprawić lokalne połączenia drogowe,

zmniejszyć uciążliwości komunikacyjne, a także obciążenie środowiska naturalnego.

Inwestycja jest współfinansowana ze Środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Wykonawcą jest Porr S.A., a koszt budowy wyniesie blisko 338 mln zł.

Wywłaszczenie - forum i wsparcie

Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy wsparcia na Facebook. Prawnicy kanlelarii odpowiadają na wszystkie pytania pojawiające się na grupie.
Formularz Kontaktowy

Jeśli wśród udostępnionych przez nas materiałów nie odnaleźli Państwo odpowiedzi na swoje wątpliwości, prosimy o bezpośredni kontakt. Chętnie przyjrzymy się Państwa problemom i zaproponujemy ich właściwe rozwiązanie.

Formularz kontaktowy

INLEGIS Kancelarie Prawne

Wywłaszczenie Nieruchomości

ul. Podwale 83/7
50-414 Wrocław

ul. Sobieskiego 6/12
31‑136 Kraków

ul. Łagiewnicka 54/80
91-463 Łódź

ul. Rudzka
44-200 Rybnik

Reprezentujemy klientów na terenie całej Polski!