Decyzja ZRID dla trasy S6 Luzino – Szemud

22 października, 2019

ZRID Luzino – Szemud. Decyzja Wojewody pomorskiego z 22 października 2019 r. oznacza zielone światło dla drogowców, którzy zajmują się przygotowywaniem kolejnego odcinka trasy S6. Tym razem chodzi o część drogi, która położona będzie pomiędzy miejscowościami Luzino oraz Szemud (tereny województwa pomorskiego).

Nowa trasa będzie liczyła zaledwie 10,3 km, jednak przyczyni się do usprawnienia komunikacji drogowej pomiędzy Bożympolem Wielkim a Gdynią. W ramach tej inwestycji powstaną nie tylko nowe obiekty administracji drogowej, ale także usprawnione zostaną obecne połączenia (głównie okoliczne drogi lokalne). 

Prace budowlane na nowym odcinku trasy S6 obejmą szereg różnych czynności, wśród których najważniejszymi będą wybudowanie dwupasmowej drogi ekspresowej wraz z awaryjnym pasem ruchu. Kierowcy powinni spodziewać się także powstania dwóch nowych mostów oraz estakady. Wszystko to ma na celu ułatwić poruszanie się na wyznaczonej trasie w przyszłości, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich wymogów ochrony środowiska naturalnego. 

Jak wspomnieliśmy – ZRID dla omawianego odcinka trasy S6 oznacza także remont okolicznych dróg dojazdowych – obejmujących ok. 15 km. W ramach inwestycji powstanie również węzeł Szemud, usytuowany w pobliżu drogi numer 224. Łączny koszt wszystkich prac związanych z nowym odcinkiem drogi S6 to 336 mln zł. 

Wywłaszczenie - forum i wsparcie

Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy wsparcia na Facebook. Prawnicy kanlelarii odpowiadają na wszystkie pytania pojawiające się na grupie.
Formularz Kontaktowy

Jeśli wśród udostępnionych przez nas materiałów nie odnaleźli Państwo odpowiedzi na swoje wątpliwości, prosimy o bezpośredni kontakt. Chętnie przyjrzymy się Państwa problemom i zaproponujemy ich właściwe rozwiązanie.

Formularz kontaktowy

INLEGIS Kancelarie Prawne

Wywłaszczenie Nieruchomości

ul. Podwale 83/7
50-414 Wrocław

ul. Sobieskiego 6/12
31‑136 Kraków

ul. Łagiewnicka 54/80
91-463 Łódź

ul. Rudzka
44-200 Rybnik

Reprezentujemy klientów na terenie całej Polski!