Decyzja ZRID dla trasy S61 Szczuczyn – węzeł Ełk Południe

25 lutego, 2020

ZRID Szczuczyn – węzeł Ełk Południe. Nowa decyzja ZRID wydana przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego oznacza przyspieszenie prac na kolejnym odcinku trasy S61. Tym razem chodzi o inwestycję zlokalizowaną pomiędzy miejscowością Szczuczyn oraz węzłem drogowym Ełk Południe.

Trasa, która powstanie na Mazurach będzie liczyła ok. 23,3 km długości i przyczyni się do szybszego zakończenia prac na modernizowanej drodze S61. Firma budowlana zajmująca się pracami będzie odpowiedzialna za szereg różnych zadań, wśród których najważniejszymi są:

stworzenie dwóch jezdni posiadających po dwa pasy ruchu,

wybudowanie 19 obiektów inżynierskich,

wybudowanie 2 węzłów drogowych – Guty oraz Ełk Południe,

stworzenie obiektów ochrony środowiska naturalnego.

Budowa nowego odcinka trasy S61 oznacza także remont okolicznych dróg pobocznych – ma to usprawnić dojazd do nowych dróg i upłynnić ruch drogowy pojawiający się w tym rejonie. Dodajmy, że nowa trasa będzie wzmocniona betonem cementowym, tak aby mogła obsłużyć pojazdy ciężarowe o obciążeniu 11,5 tys. ton na oś.

Odpowiedzialnym za omawianą inwestycję będzie konsorcjum firm PORR, PORR Bau oraz UNIBEP. Łączny koszt budowy ma zamknąć się w kwocie 699,5 mln złotych. Odcinek zostanie oddany do pełnego użytku za nieco ponad 2 lata. 

Wywłaszczenie - forum i wsparcie

Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy wsparcia na Facebook. Prawnicy kanlelarii odpowiadają na wszystkie pytania pojawiające się na grupie.
Formularz Kontaktowy

Jeśli wśród udostępnionych przez nas materiałów nie odnaleźli Państwo odpowiedzi na swoje wątpliwości, prosimy o bezpośredni kontakt. Chętnie przyjrzymy się Państwa problemom i zaproponujemy ich właściwe rozwiązanie.

Formularz kontaktowy

INLEGIS Kancelarie Prawne

Wywłaszczenie Nieruchomości

ul. Podwale 83/7
50-414 Wrocław

ul. Sobieskiego 6/12
31‑136 Kraków

ul. Łagiewnicka 54/80
91-463 Łódź

ul. Rudzka
44-200 Rybnik

Reprezentujemy klientów na terenie całej Polski!