Decyzja ZRID dla trasy S7 Mława – Strzegowo

9 października, 2019

ZRID Mława – Strzegowo. Decyzja ZRID Wojewody Mazowieckiego przyspieszy realizację trasy S7 na obszarze północnego Mazowsza. Chodzi oczywiście o pozwolenie na rozpoczęcie robót budowalnych na odcinku pomiędzy Mławą a Strzegowem. Jest to trzeci etap prac na tym obszarze (w sumie ma ich być aż cztery).

Omawiana inwestycja będzie kosztowała ok. 446,1 mln złotych, zaś prace mają zostać zakończone najprawdopodobniej w II kwartale 2021 roku. Nowy odcinek trasy S7 będzie liczył ok. 21,5 km długości. W ramach podjętych prac ekipa budowlana będzie zobowiązana do stworzenia:

drogi ekspresowej o dwujezdniowym przekroju,

dróg serwisowych,

nowych dróg lokalnych łączących się z tworzonym odcinkiem trasy S7,

urządzeń ochrony środowiska naturalnego.

Firma zajmująca się budową będzie musiała zadbać również o stan okolicznych dróg lokalnych – zostaną one odpowiednio zmodernizowane. 

Nowy odcinek trasy S7 to także 27 obiektów inżynierskich oraz trzy węzły: 

Mława Południe,

Żurominek,

Strzegowo Północ.

Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm Porr S.A. z Warszawy oraz PORR Bau GmbH z Wiednia. Łączny koszt budowy odcinka Mława – Strzegowo wyniesie ok. 446,1 mln zł, zaś prace zakończą się najprawdopodobniej w II kwartale 2021 r.  

Wywłaszczenie - forum i wsparcie

Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy wsparcia na Facebook. Prawnicy kanlelarii odpowiadają na wszystkie pytania pojawiające się na grupie.
Formularz Kontaktowy

Jeśli wśród udostępnionych przez nas materiałów nie odnaleźli Państwo odpowiedzi na swoje wątpliwości, prosimy o bezpośredni kontakt. Chętnie przyjrzymy się Państwa problemom i zaproponujemy ich właściwe rozwiązanie.

Formularz kontaktowy

INLEGIS Kancelarie Prawne

Wywłaszczenie Nieruchomości

ul. Podwale 83/7
50-414 Wrocław

ul. Sobieskiego 6/12
31‑136 Kraków

ul. Łagiewnicka 54/80
91-463 Łódź

ul. Rudzka
44-200 Rybnik

Reprezentujemy klientów na terenie całej Polski!