ZRID dla trasy S7: Moczydło – węzeł Miechów

Wojewoda Małopolski wydał kolejną decyzję ZRID, która pozwala na rozpoczęcie prac budowlanych na odcinku trasy S7 znajdującym się pomiędzy Moczydłem a węzłem Miechów. 

Inwestycja zostanie wykonana przez Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor, przy czym należy podkreślić, że będzie podzielona na kilka etapów:

 • Moczydło – Miechów o dł. 18,7 km,
 • Miechów – Szczepanowice o dł. 5,3 km,
 • Szczepanowice – Widoma o dł. 13,1 km,
 • Widoma – Kraków (z włączeniem do węzła Igołomska) o dł. 18,3 km.

Wykonawca będzie odpowiedzialny za stworzenie:

 • dwujezdniowej drogi ekspresowej posiadającej po dwa pasy ruchu, z rezerwą na trzeci pas),
 • obiektów inżynierskich, 
 • infrastruktury (m.in. ścieżki rowerowe) oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego,
 • estakady o długości 600 m, która posłuży jako bezpieczne przejście dla dzikich zwierząt,
 • przepustów o funkcjach hydrologicznych, hydrologiczno-ekologicznych oraz ekologicznych pod koroną drogi i zjazdami,
 • systemu odwodnienia korpusu drogowego (rowy drogowe, kanalizacja deszczowa, urządzenia podczyszczające, zbiorniki retencyjne, przepompownie i inne oraz urządzenia ochrony środowiska),
 • ekranów akustycznych i przeciwolśnieniowych,
 • sieci elektroenergetycznej i wodociągowej.

Oprócz ww. prac, wykonawca zmierzy się także z przebudową okolicznych dróg dojazdowych do wspomnianego odcinka, a także stworzeniem nowych przepustów drogowych. Powstaną m.in. ekrany akustyczne i przeciw olśnieniowe, chodniki dla pieszych, czy ścieżki rowerowe. 

0 0 vote
Article Rating
Komentarze
Czy przestawione w artykule problemy dotyczą również Państwa? Co Państwo sądzą na powyższy temat? Zachęcamy do dzielenia się swoimi doświadczeniami. Każde z nich jest cenną wskazówką dla innych wywłaszczonych oraz naszego zespołu.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wsparcie przy wywłaszczeniu

Nasi prawnicy chcą pomóc w rozwiązaniu nurtujących Państwa kwestii związanych z wywłaszczeniem na mocy decyzji ZRID. Dlatego zachęcamy do dołączenia do naszej prywatnej grupy na Facebook. Odpowiadamy na wszystkie pytania pojawiające się na grupie.

Formularz Kontaktowy

Jeśli wśród udostępnionych przez nas materiałów nie odnaleźli Państwo odpowiedzi na swoje wątpliwości, prosimy o bezpośredni kontakt z Kancelarią. Chętnie przyjrzymy się Państwa problemom i zaproponujemy – jeśli będzie to możliwe – ich właściwe rozwiązanie.
Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Podstawą prawną przetwarzania jest w tym przypadku art. 6 ust. 1 lit. f RODO, czyli prawnie uzasadniony interes administratora w postaci kontaktu biznesowego z użytkownikami strony. Udostępnienie przez Państwa danych jest dobrowolne, jednakże jest ono niezbędne do udzielenia odpowiedzi na pytanie. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych przez INLEGIS Kancelarie Prawne zawarto w Polityce prywatności.

INLEGIS Kancelarie Prawne

Wywłaszczenia Nieruchomości

ul. Podwale 83/7
50-414 Wrocław

ul. Sobieskiego 6/12
31‑136 Kraków

ul. Łagiewnicka 54/80
91-463 Łódź

ul. Rudzka
44-200 Rybnik

Reprezentujemy klientów na terenie całej Polski!

Ocena Google
4.9
Na podstawie 48 recenzji
×