Decyzja ZRID dla trasy S7 Napierki – Mława

10 marca, 2020

ZRID Napierki – Mława. Nowa decyzja ZRID Wojewody Mazowieckiego oznacza przyspieszenie prac na trasie S7. Tym razem chodzi o odcinek pomiędzy Napierkami a Mławą. Dzięki nowemu ZRID będzie możliwe zakończenie ostatniego z czterech fragmentów drogi ekspresowej S7 na terenie północnego Mazowsza, na które podpisano umowy realizacyjne.

Ekipa budowlana odpowiedzialna za stworzenie wspomnianego odcinka będzie musiała stworzyć:

drogę ekspresową wraz z przybocznymi drogami serwisowymi,

urządzenia ochrony środowiska,

2 Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP Pepłowo I, strona prawa, MOP Pepłowo II, strona lewa),

14 obiektów inżynierskich i 2 węzły – Mława Północ oraz Mława Wschód.

Nowy odcinek będzie liczył ok. 14 km długości, a koszt jego budowy wyniesie łącznie 294,7 mln złotych. Warto wspomnieć także, że firma budowlana będzie musiała wyremontować także okoliczne drogi poboczne – przyczyni się to do usprawnienia okolicznego ruchu drogowego. 

Odpowiedzialnym za inwestycję na tym odcinku trasy S7 będzie konsorcjum firm Strabag oraz Strabag Infrastruktura Południe, planuje zakończyć prace na tym odcinku w II kwartale 2021 r. Inwestycja jest współfinansowana ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. 

Wywłaszczenie - forum i wsparcie

Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy wsparcia na Facebook. Prawnicy kanlelarii odpowiadają na wszystkie pytania pojawiające się na grupie.
Formularz Kontaktowy

Jeśli wśród udostępnionych przez nas materiałów nie odnaleźli Państwo odpowiedzi na swoje wątpliwości, prosimy o bezpośredni kontakt. Chętnie przyjrzymy się Państwa problemom i zaproponujemy ich właściwe rozwiązanie.

Formularz kontaktowy

INLEGIS Kancelarie Prawne

Wywłaszczenie Nieruchomości

ul. Podwale 83/7
50-414 Wrocław

ul. Sobieskiego 6/12
31‑136 Kraków

ul. Łagiewnicka 54/80
91-463 Łódź

ul. Rudzka
44-200 Rybnik

Reprezentujemy klientów na terenie całej Polski!