Decyzja ZRID dla trasy S7: Strzegowo – Pieńki oraz Pieńki – Płońsk

14 września, 2019

ZRID Strzegowo – Pieńki oraz Pieńki – Płońsk. Dzięki dwóm decyzjom ZRID Wojewody Mazowieckiego w niedługim czasie dojdzie do rozbudowy planowanej trasy S7. Tym razem chodzi o odcinki znajdujące się pomiędzy Strzegowem i Pieńkami oraz Pieńkami i Płońskiem. 

Wartość inwestycji jest naprawdę spora – wynosi bowiem blisko 2 mld złotych i jest dotychczas największa, jeśli chodzi o budowę odcinków szykowanej drogi S7 na terenie województwa mazowieckiego. Odpowiedzialnym za budowę tej części jest konsorcjum firm STRABAG Sp. z o.o. (Lider) oraz STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. (Partner).

Trasa pomiędzy Strzegowem a Pieńkami będzie liczyła ok. 22 km długości, podczas gdy odcinek pomiędzy Pieńkami a Płońskiem ok. 14 km. 

Na odcinku Strzegowo – Pieńki trasa będzie przebiegała przez gminy: 

  • Strzegowo, 
  • Glinojeck,
  • Baboszewo. 

W przypadku odcinka Pieńki – Płońsk trasa będzie przebiegała przez:

  • gminę Baboszewo, 
  • gminę Płońsk,
  • miasto Płońsk.

W obu przypadkach w ramach inwestycji utworzone zostaną m.in.:

  • dwujezdniowe drogi ekspresowe wraz z pasami awaryjnymi w obu kierunkach,
  • węzły łączące trasę z istniejącą siecią drogową, 
  • ekrany akustyczne oraz bezpieczne przepusty i przejścia dla zwierząt. 

Droga ekspresowa S7 ma połączyć województwa pomorskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie, świętokrzyskie i małopolskie. Trasa spełni funkcję ponadregionalnej drogi tranzytowej łączącej miasta: Gdańsk, Elbląg, Olsztynek, Warszawa, Kielce, Kraków, Rabka.

Komu przysługuje odszkodowanie za wywłaszczenie na mocy decyzji ZRID?

Wywłaszczenie - forum i wsparcie

Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy wsparcia na Facebook. Prawnicy kanlelarii odpowiadają na wszystkie pytania pojawiające się na grupie.
Formularz Kontaktowy

Jeśli wśród udostępnionych przez nas materiałów nie odnaleźli Państwo odpowiedzi na swoje wątpliwości, prosimy o bezpośredni kontakt. Chętnie przyjrzymy się Państwa problemom i zaproponujemy ich właściwe rozwiązanie.

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Podstawą prawną przetwarzania jest w tym przypadku art. 6 ust. 1 lit. f RODO, czyli prawnie uzasadniony interes administratora w postaci kontaktu biznesowego z użytkownikami strony. Udostępnienie przez Państwa danych jest dobrowolne, jednakże jest ono niezbędne do udzielenia odpowiedzi na pytanie. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych przez INLEGIS Kancelarie Prawne zawarto w Polityce prywatności.

INLEGIS Kancelarie Prawne

Wywłaszczenie Nieruchomości

ul. Podwale 83/7
50-414 Wrocław

ul. Sobieskiego 6/12
31‑136 Kraków

ul. Łagiewnicka 54/80
91-463 Łódź

ul. Rudzka
44-200 Rybnik

Reprezentujemy klientów na terenie całej Polski!