ZRID dla trasy S7: Strzegowo – Pieńki oraz Pieńki – Płońsk

Dzięki dwóm decyzjom ZRID Wojewody Mazowieckiego w niedługim czasie dojdzie do rozbudowy planowanej trasy S7. Tym razem chodzi o odcinki znajdujące się pomiędzy Strzegowem i Pieńkami oraz Pieńkami i Płońskiem. 

Wartość inwestycji jest naprawdę spora – wynosi bowiem blisko 2 mld złotych i jest dotychczas największa, jeśli chodzi o budowę odcinków szykowanej drogi S7 na terenie województwa mazowieckiego. Odpowiedzialnym za budowę tej części jest konsorcjum firm STRABAG Sp. z o.o. (Lider) oraz STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. (Partner).

Trasa pomiędzy Strzegowem a Pieńkami będzie liczyła ok. 22 km długości, podczas gdy odcinek pomiędzy Pieńkami a Płońskiem ok. 14 km. 

Na odcinku Strzegowo – Pieńki trasa będzie przebiegała przez gminy: 

  • Strzegowo, 
  • Glinojeck,
  • Baboszewo. 

W przypadku odcinka Pieńki – Płońsk trasa będzie przebiegała przez:

  • gminę Baboszewo, 
  • gminę Płońsk,
  • miasto Płońsk.

W obu przypadkach w ramach inwestycji utworzone zostaną m.in.:

  • dwujezdniowe drogi ekspresowe wraz z pasami awaryjnymi w obu kierunkach,
  • węzły łączące trasę z istniejącą siecią drogową, 
  • ekrany akustyczne oraz bezpieczne przepusty i przejścia dla zwierząt. 

Droga ekspresowa S7 ma połączyć województwa pomorskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie, świętokrzyskie i małopolskie. Trasa spełni funkcję ponadregionalnej drogi tranzytowej łączącej miasta: Gdańsk, Elbląg, Olsztynek, Warszawa, Kielce, Kraków, Rabka.

0 0 vote
Article Rating
Komentarze
Czy przestawione w artykule problemy dotyczą również Państwa? Co Państwo sądzą na powyższy temat? Zachęcamy do dzielenia się swoimi doświadczeniami. Każde z nich jest cenną wskazówką dla innych wywłaszczonych oraz naszego zespołu.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wsparcie przy wywłaszczeniu

Nasi prawnicy chcą pomóc w rozwiązaniu nurtujących Państwa kwestii związanych z wywłaszczeniem na mocy decyzji ZRID. Dlatego zachęcamy do dołączenia do naszej prywatnej grupy na Facebook. Odpowiadamy na wszystkie pytania pojawiające się na grupie.

Formularz Kontaktowy

Jeśli wśród udostępnionych przez nas materiałów nie odnaleźli Państwo odpowiedzi na swoje wątpliwości, prosimy o bezpośredni kontakt z Kancelarią. Chętnie przyjrzymy się Państwa problemom i zaproponujemy – jeśli będzie to możliwe – ich właściwe rozwiązanie.
Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Podstawą prawną przetwarzania jest w tym przypadku art. 6 ust. 1 lit. f RODO, czyli prawnie uzasadniony interes administratora w postaci kontaktu biznesowego z użytkownikami strony. Udostępnienie przez Państwa danych jest dobrowolne, jednakże jest ono niezbędne do udzielenia odpowiedzi na pytanie. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych przez INLEGIS Kancelarie Prawne zawarto w Polityce prywatności.

INLEGIS Kancelarie Prawne

Wywłaszczenia Nieruchomości

ul. Podwale 83/7
50-414 Wrocław

ul. Sobieskiego 6/12
31‑136 Kraków

ul. Łagiewnicka 54/80
91-463 Łódź

ul. Rudzka
44-200 Rybnik

Reprezentujemy klientów na terenie całej Polski!

Ocena Google
4.9
Na podstawie 48 recenzji
×