ZRID dla trasy S7: węzeł Szczepanowice – Widoma

Decyzja ZRID Wojewody Małopolskiego przybliży nas do szybszego otwarcia trasy S7. Tym razem pozwolenie na budowę zostało wydane dla odcinka znajdującego się pomiędzy dwoma węzłami drogowymi – Szczepanowice oraz Widoma.

Inwestycja będzie obejmowała swoim zakresem część odcinka Moczydło – Szczepanowice – Widoma – Zastów – Kraków (Ptaszyckiego/Igołomska). Firma budowlana odpowiedzialna za pracę na tym fragmencie (Mota Engil) wybuduje:

  • 13 km odcinek dwujezdniowej drogi ekspresowej,
  • 18 obiektów inżynierskich, 
  • 2 węzły (Szczepanowice i Widoma), 
  • Obwód Utrzymania Drogi,
  • 2 Miejsca Obsługi Podróżnych – MOP II Widoma (kierunek Kielce) i MOP II Widoma (kierunek Kraków),
  • Infrastrukturę dla pieszych i rowerzystów;
  • urządzenia ochrony środowiska: zabezpieczenia akustyczne, ekrany przeciwolśnieniowe, przejścia dla zwierząt, przepusty ekologiczne wraz z ogrodzeniem ochronno-naprowadzającym, zieleń i inne.

Jeszcze przed wydaniem ZRID dla wspominanego odcinka wiadomo było, że będzie on tworzony dwuetapowo. Pierwsze prace dotyczyły bowiem wykonania projektu budowlanego wraz z wydaniem ZRID (od granicy województwa – do węzła Miechów – wniosek wpłynął do wojewody we wrześniu 2018 r.), drugie zaś polegały na uzyskaniu decyzji środowiskowej i opracowaniu koncepcji programowej dla odcinka w okolicach Poradowa. 

Wybudowanie wspomnianego odcinka ma być ważnym krokiem w kierunku planowanej drogi ekspresowej łączącej Kraków z granica województwa świętokrzyskiego.   

0 0 vote
Article Rating
Komentarze
Czy przestawione w artykule problemy dotyczą również Państwa? Co Państwo sądzą na powyższy temat? Zachęcamy do dzielenia się swoimi doświadczeniami. Każde z nich jest cenną wskazówką dla innych wywłaszczonych oraz naszego zespołu.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wsparcie przy wywłaszczeniu

Nasi prawnicy chcą pomóc w rozwiązaniu nurtujących Państwa kwestii związanych z wywłaszczeniem na mocy decyzji ZRID. Dlatego zachęcamy do dołączenia do naszej prywatnej grupy na Facebook. Odpowiadamy na wszystkie pytania pojawiające się na grupie.

Formularz Kontaktowy

Jeśli wśród udostępnionych przez nas materiałów nie odnaleźli Państwo odpowiedzi na swoje wątpliwości, prosimy o bezpośredni kontakt z Kancelarią. Chętnie przyjrzymy się Państwa problemom i zaproponujemy – jeśli będzie to możliwe – ich właściwe rozwiązanie.
Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Podstawą prawną przetwarzania jest w tym przypadku art. 6 ust. 1 lit. f RODO, czyli prawnie uzasadniony interes administratora w postaci kontaktu biznesowego z użytkownikami strony. Udostępnienie przez Państwa danych jest dobrowolne, jednakże jest ono niezbędne do udzielenia odpowiedzi na pytanie. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych przez INLEGIS Kancelarie Prawne zawarto w Polityce prywatności.

INLEGIS Kancelarie Prawne

Wywłaszczenia Nieruchomości

ul. Podwale 83/7
50-414 Wrocław

ul. Sobieskiego 6/12
31‑136 Kraków

ul. Łagiewnicka 54/80
91-463 Łódź

ul. Rudzka
44-200 Rybnik

Reprezentujemy klientów na terenie całej Polski!

Ocena Google
4.9
Na podstawie 48 recenzji
×