Wniosek na ZRID dla drogi S7 Miechów – Szczepanowice

11 grudnia, 2021

Wniosek na ZRID dla drogi S7: Miechów – Szczepanowice

W dniu 8 grudnia 2021 r. do Wojewody Małopolskiego został złożony wniosek o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Uzyskanie decyzji ZRID umożliwi nie tylko rozpoczęcie prac nad ostatnim w woj. małopolskim odcinkiem drogi ekspresowej S7 na północ od Krakowa, ale również rozpoczęcie procedur związanych z wypłatą odszkodowań za przejęte pod budowę drogi nieruchomości.

Zakres inwestycji będzie obejmował budowę ciągu głównego drogi ekspresowej S7 o długości ok. 5,3 km oraz przebudowę istniejących dróg, które kolidują z drogą ekspresową, z uwzględnieniem zmian w ich przebiegu. Ponadto powstanie infrastruktura dla pieszych i rowerzystów oraz przejazdy i wjazdy awaryjne na S7.

Realizacja przewiduje również powstanie pięciu wiaduktów, systemu odwodnienia terenu, kanalizacji deszczowej, urządzeń podczyszczających i zbiorników retencyjnych. Wybudowane zostaną urządzenia ochrony środowiska, w tym zabezpieczenia akustyczne, przejścia dla zwierząt, przepusty ekologiczne wraz z ogrodzeniem ochronno-naprowadzającym, zieleń i ogrodzenie drogi ekspresowej. Zostanie wykonane również oświetlenie oraz zasilająca sieć energetyczna i urządzenia bezpieczeństwa ruchu.

Przedmiotowy odcinek drogi ekspresowej od strony północnej zostanie połączony z węzłem Miechów, który jest budowany w ramach odcinka Moczydło – Miechów. Natomiast od południa połączony będzie z węzłem Szczepanowice, wybudowanym już w ramach odcinka S7 Szczepanowice – Widoma.

Nowy odcinek drogi ma powstać w ciągu 36 miesięcy od podpisania umowy. 

Wywłaszczenie - forum i wsparcie

Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy wsparcia na Facebook. Prawnicy kanlelarii odpowiadają na wszystkie pytania pojawiające się na grupie.
Formularz Kontaktowy

Jeśli wśród udostępnionych przez nas materiałów nie odnaleźli Państwo odpowiedzi na swoje wątpliwości, prosimy o bezpośredni kontakt. Chętnie przyjrzymy się Państwa problemom i zaproponujemy ich właściwe rozwiązanie.

Formularz kontaktowy

INLEGIS Kancelarie Prawne

Wywłaszczenie Nieruchomości

ul. Podwale 83/7
50-414 Wrocław

ul. Sobieskiego 6/12
31‑136 Kraków

ul. Łagiewnicka 54/80
91-463 Łódź

ul. Rudzka
44-200 Rybnik

Reprezentujemy klientów na terenie całej Polski!