Wniosek o decyzję ZRID dla obwodnicy Chełma w ciągu drogi S12

19 kwietnia, 2022

Do Wojewody Lubelskiego został złożony wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest w przyszłym roku. 

Projekt przewiduje budowę ok. 13 km obwodnicy w ciągu S12. Inwestycja obejmuje drogę dwujezdniową, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunki, 16 obiektów inżynierskich, w tym dwa mosty w ciągu drogi ekspresowej oraz cztery węzły drogowe. Wybudowane zostaną również przejścia dla zwierząt, drogi do obsługi ruchu lokalnego oraz urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zaplanowane jest również powstanie Obwodu Utrzymania Drogi Ekspresowej. 

Droga ominie Chełm od północnej strony. Jadąc DK12 od strony Piask, kierowcy wjadą na nią pomiędzy Stołpiem i Janowem na węźle Chełm Zachód. Drugi z węzłów (Chełm Północ) powstanie w miejscowości Horodyszcze. Następnie trasa przekroczy rzekę Uherkę i ominie Okszów, gdzie powstanie węzeł drogowy Chełm Okszów. Dalej obwodnica przetnie linię kolejową nr 81 Chełm – Włodawa, kończąc swój bieg za węzłem Chełm Wschód, na połączeniu z obecną DK-12 w miejscowości Kolonia Antonin.

Realizacja inwestycji planowana jest w latach 2023-2025.

Wywłaszczenie - forum i wsparcie

Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy wsparcia na Facebook. Prawnicy kanlelarii odpowiadają na wszystkie pytania pojawiające się na grupie.
Formularz Kontaktowy

Jeśli wśród udostępnionych przez nas materiałów nie odnaleźli Państwo odpowiedzi na swoje wątpliwości, prosimy o bezpośredni kontakt. Chętnie przyjrzymy się Państwa problemom i zaproponujemy ich właściwe rozwiązanie.

Formularz kontaktowy

INLEGIS Kancelarie Prawne

Wywłaszczenie Nieruchomości

ul. Podwale 83/7
50-414 Wrocław

ul. Sobieskiego 6/12
31‑136 Kraków

ul. Łagiewnicka 54/80
91-463 Łódź

ul. Rudzka
44-200 Rybnik

Reprezentujemy klientów na terenie całej Polski!