Wniosek o wydanie dezycji ZRID dla obwodnicy Grzymiszewa

17 sierpnia, 2022

Do Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu złożony został wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla obwodnicy Grzymiszewa, w ciągu drogi nr 72. Wykonawcą tej 1,5 – kilometrowej inwestycji jest konsorcjum firm Polimex Infrastruktura i Polimex Mostostal. 

Nowa trasa ma za zadanie wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza miasto i poprawienie bezpieczeństwa zarówno mieszkańców Grzymiszewa, jak i kierowców. Droga od południa ominie Grzymiszew, kończąc swój bieg w istniejącej drodze DK72, która stanowi dojazd do autostrady A2. 

Jak podkreśla Generalna Inspekcja Dróg Krajowych i Autostrad, jest to pierwsza inwestycja w województwie wielkopolskim, realizowana w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic, dla której został złożony wniosek o wydanie decyzji ZRID.

Uzyskanie decyzji umożliwi rozpoczęcie prac budowlanych. Planowany termin zakończenia inwestycji wyznaczony został na II kwartał 2024 r.

Wywłaszczenie - forum i wsparcie

Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy wsparcia na Facebook. Prawnicy kanlelarii odpowiadają na wszystkie pytania pojawiające się na grupie.
Formularz Kontaktowy

Jeśli wśród udostępnionych przez nas materiałów nie odnaleźli Państwo odpowiedzi na swoje wątpliwości, prosimy o bezpośredni kontakt. Chętnie przyjrzymy się Państwa problemom i zaproponujemy ich właściwe rozwiązanie.

Formularz kontaktowy

INLEGIS Kancelarie Prawne

Wywłaszczenie Nieruchomości

ul. Podwale 83/7
50-414 Wrocław

ul. Sobieskiego 6/12
31‑136 Kraków

ul. Łagiewnicka 54/80
91-463 Łódź

ul. Rudzka
44-200 Rybnik

Reprezentujemy klientów na terenie całej Polski!