Wnioski o decyzje ZRID dla obwodnic Suchowoli i Sztabina

6 sierpnia, 2022

Wojewoda Podlaski otrzymał dwa wnioski o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), dotyczące obwodnicy Suchowoli o długości 15 kilometrów oraz ponad czterokilometrowej obwodnicy Sztabina. Uzyskanie tych decyzji planowane jest za ok. 7 miesięcy i umożliwi to rozpoczęcie prac na placu budowy. 

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, obie obwodnice będą dwupasmowe, o nawierzchni asfaltowej przystosowanej do przeniesienia największych dopuszczonych obciążeń – 11,5 t/oś. Każda z nich posiadać będzie ograniczoną liczbę skrzyżowań, które według planów zastąpią wiadukty dróg. 

Obwodnica Suchowola od strony wschodniej ominie Suchowolę oraz miejscowości Zagórze, Wysokie, Skindzierz, Chodorówkę Nową, Poświętne i Krzywą, wyprowadzając z nich ruch tranzytowy. Wartość umowy wynosi ponad 249 mln zł. 

4,2 kilometrowa obwodnica Sztabina rozpocznie się kilometr na południe od miasta, rondem zlokalizowanym przed rzeką Biebrza. Droga będzie przekraczała dolinę tej rzeki ponad 720-metrową estakadą. Jej koniec został wyznaczony ok. 2 km na północ od miasta Sztabina, włączając drogę w istniejącą już DK8. Wartość kontraktu to niemal 140 mln zł. 


Obie inwestycje realizowane są w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. Zakończenie prac budowlanych planowane jest w 2025 roku.

Wywłaszczenie - forum i wsparcie

Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy wsparcia na Facebook. Prawnicy kanlelarii odpowiadają na wszystkie pytania pojawiające się na grupie.
Formularz Kontaktowy

Jeśli wśród udostępnionych przez nas materiałów nie odnaleźli Państwo odpowiedzi na swoje wątpliwości, prosimy o bezpośredni kontakt. Chętnie przyjrzymy się Państwa problemom i zaproponujemy ich właściwe rozwiązanie.

Formularz kontaktowy

INLEGIS Kancelarie Prawne

Wywłaszczenie Nieruchomości

ul. Podwale 83/7
50-414 Wrocław

ul. Sobieskiego 6/12
31‑136 Kraków

ul. Łagiewnicka 54/80
91-463 Łódź

ul. Rudzka
44-200 Rybnik

Reprezentujemy klientów na terenie całej Polski!