ZRID dla odcinka autostrady A2 między Białą Podlaską a granicą z Białorusią

11 stycznia, 2022

ZRID dla odcinka autostrady A2 między Białą Podlaską a granicą z Białorusią

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że złożyła wnioski o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dla budowy autostrady A2 z Białej Podlaskiej do granicy z Białorusią.

Odcinek o długości 32 km od węzła Biała Podlaska do przejścia granicznego w Kukurykach czeka teraz na wydanie decyzji, co da zielone światło dla przetargu na roboty budowlane.

Planowana trasa będzie dwujezdniowa, z dwoma pasami ruchu oraz rezerwą pod dobudowę trzeciego. Budowa tego odcinka pozwoli domknąć połączenie na linii wschód–zachód w ciągu A2.

Autostrada A2 biegnie od granicy z Niemcami na wschód kraju przez Świecko, Słubice, Nowy Tomyśl, Poznań, Wrześnię, Konin, Koło, Łódź, Łowicz, Skierniewice, Grodzisk Mazowiecki, Pruszków, Warszawę, obecnie kończąc swój bieg się na wysokości Mińska Mazowieckiego. Jej dalszy przebieg zaplanowano przez Siedlce, Białą Podlaską oraz Kukuryki, aż do granicy z Białorusią.

Przedmiotowy odcinek autostrady jest ostatnim fragmentem A2, który nie wszedł jeszcze w końcowy etap realizacji.

Wywłaszczenie - forum i wsparcie

Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy wsparcia na Facebook. Prawnicy kanlelarii odpowiadają na wszystkie pytania pojawiające się na grupie.
Formularz Kontaktowy

Jeśli wśród udostępnionych przez nas materiałów nie odnaleźli Państwo odpowiedzi na swoje wątpliwości, prosimy o bezpośredni kontakt. Chętnie przyjrzymy się Państwa problemom i zaproponujemy ich właściwe rozwiązanie.

Formularz kontaktowy

INLEGIS Kancelarie Prawne

Wywłaszczenie Nieruchomości

ul. Podwale 83/7
50-414 Wrocław

ul. Sobieskiego 6/12
31‑136 Kraków

ul. Łagiewnicka 54/80
91-463 Łódź

ul. Rudzka
44-200 Rybnik

Reprezentujemy klientów na terenie całej Polski!