Decyzja ZRID dla trasy DK-40 Północna obwodnica Kędzierzyna-Koźla

5 czerwca, 2020

ZRID Północna obwodnica Kędzierzyna-Koźla. Dzięki decyzji ZRID Wojewody Opolskiego z początku czerwca 2020 r. już niedługo powstanie kolejna polska obwodnica. Tym razem chodzi o prace na odcinku trasy DK-40 w pobliżu Kędzierzyna-Koźla. Inwestycja będzie liczyła ok. 14,3 km długości i ma zostać oddana do użytku maksymalnie do IV kwartału 2022 roku.

Północna obwodnica Kędzierzyna-Koźla będzie tak naprawdę przedłużeniem już istniejącej obwodnicy w kierunku autostrady A4. Dzięki nowemu rozwiązaniu ruch samochodowy zostanie poprowadzony tak, by ominąć Sławięcice i Ujazd, a następnie włączy się z powrotem do DK-40 tuż za granicą województw opolskiego i śląskiego, na terenie gminy Rudziniec.

Ekipa zajmująca się budową będzie odpowiedzialna także za stworzenie:

18 obiektów inżynierskich (wiadukty, mosty, duże i małe przejścia dla zwierząt),

4 okolicznych rond.

Według inwestora obwodnica ma poprawić połączenie międzyregionalnej drogi z Czech i południa kraju z portem rzecznym na Odrze oraz węzłem kolejowym w Kędzierzynie-Koźlu. Dodatkowo usprawni ruch w kierunku węzła autostradowego A4 Opole Południe oraz poprawi dostępność przyległych terenów do autostrady A4.

Wywłaszczenie - forum i wsparcie

Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy wsparcia na Facebook. Prawnicy kanlelarii odpowiadają na wszystkie pytania pojawiające się na grupie.
Formularz Kontaktowy

Jeśli wśród udostępnionych przez nas materiałów nie odnaleźli Państwo odpowiedzi na swoje wątpliwości, prosimy o bezpośredni kontakt. Chętnie przyjrzymy się Państwa problemom i zaproponujemy ich właściwe rozwiązanie.

Formularz kontaktowy

INLEGIS Kancelarie Prawne

Wywłaszczenie Nieruchomości

ul. Podwale 83/7
50-414 Wrocław

ul. Sobieskiego 6/12
31‑136 Kraków

ul. Łagiewnicka 54/80
91-463 Łódź

ul. Rudzka
44-200 Rybnik

Reprezentujemy klientów na terenie całej Polski!