Decyzja ZRID dla trasy S3 Bolków – Kamienna Góra

21 sierpnia, 2020

ZRID Bolków – Kamienna Góra. Dzięki decyzji ZRID wydaje przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki już wkrótce rozpoczną się prace budowlane na kolejnym odcinku trasy S3. Tym razem chodzi o drogę, która powstanie pomiędzy węzłami Bolków oraz Kamienna Góra.


Nowa decyzja oznacza rozpoczęcie procedury wywłaszczeniowej i odszkodowawczej względem właścicieli nieruchomości położonych na szykowanej trasie S3. Nowy odcinek będzie w sumie liczył 16,1 km długości, zaś jego wykonawcą jest konsorcjum firm PORR S.A. i PORR Bau GmbH. Koszt całej inwestycji wyniesie 1,5 mld złotych i zakończy się prawdopodobnie w pierwszej połowie 2023 roku.


Ekipa budowalna będzie odpowiedzialna nie tylko za stworzenie nowego odcinka S3, ale także za:

2 Miejsca Obsługi Podróżnych Jaczków I (z docelową rozbudową do rodzaju II) – po obu stronach drogi,

13 mostów oraz wiaduktów (nad i w ciągu drogi S3) o łącznej długości 2,2 km,

18 przejść ekologicznych (o funkcji dla zwierząt i hydrologicznych),

2 tunele, w tym wybudowanie najdłuższego tunelu drogowego w Polsce o długości ok. 2300 m (krótszy tunel będzie miał ok. 320 m długości).

Warto w tym miejscu dodać, że w tunelach drogowych trasa ekspresowa S3 zostanie poprowadzona przez masyw Gór Kaczawskich i Wałbrzyskich, pomiędzy obrębami miejscowości Sady Górne i Nowe Bogaczowice.

 

Wywłaszczenie - forum i wsparcie

Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy wsparcia na Facebook. Prawnicy kanlelarii odpowiadają na wszystkie pytania pojawiające się na grupie.
Formularz Kontaktowy

Jeśli wśród udostępnionych przez nas materiałów nie odnaleźli Państwo odpowiedzi na swoje wątpliwości, prosimy o bezpośredni kontakt. Chętnie przyjrzymy się Państwa problemom i zaproponujemy ich właściwe rozwiązanie.

Formularz kontaktowy

INLEGIS Kancelarie Prawne

Wywłaszczenie Nieruchomości

ul. Podwale 83/7
50-414 Wrocław

ul. Sobieskiego 6/12
31‑136 Kraków

ul. Łagiewnicka 54/80
91-463 Łódź

ul. Rudzka
44-200 Rybnik

Reprezentujemy klientów na terenie całej Polski!