Decyzja ZRID dla obwodnicy Gryfina

23 sierpnia, 2022

Wojewoda Zachodniopomorski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla obwodnicy Gryfina.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w przyszłym tygodniu plac budowy zostanie przekazany wykonawcy i ruszą pierwsze prace budowlane obejmujące wycinkę drzew, rozpoznanie saperskie, przebudowę kolizji z sieciami elektrycznymi, teletechnicznymi i wodno-kanalizacyjnymi. Dodatkowo rozpocznie się procedura związana z wypłatą odszkodowań za nieruchomości przejmowane pod budowę drogi.

Obecnie droga DK31 przebiegając przez Gryfino prowadzi głównymi ulicami miasta i jest jedyną drogą w jego południowej części. Planowana inwestycja ma wyprowadzić ruch tranzytowy z centrum miasta, omijając Gryfino od strony wschodniej. Będzie to jednojezdniowa droga klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego) o długości 5,6 km. W jej ciągu przewidziano dodatkowo budowę czterech rond, urządzenia związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego oraz urządzenia ochrony środowiska, takie jak wiadukty, przejścia dla małych zwierząt czy przepusty dla płazów, a w miejscach wymagających ochrony przed hałasem, powstaną ekrany akustyczne.

Inwestycja będzie pierwszą z dziewięciu w ramach Programu budowy 100 obwodnic w województwie zachodniopomorskim. Wartość umowy wynosi 74,77 mln zł. Zakończenie prac planowane jest na IV kwartał 2024 r.

Wywłaszczenie - forum i wsparcie

Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy wsparcia na Facebook. Prawnicy kanlelarii odpowiadają na wszystkie pytania pojawiające się na grupie.
Formularz Kontaktowy

Jeśli wśród udostępnionych przez nas materiałów nie odnaleźli Państwo odpowiedzi na swoje wątpliwości, prosimy o bezpośredni kontakt. Chętnie przyjrzymy się Państwa problemom i zaproponujemy ich właściwe rozwiązanie.

Formularz kontaktowy

INLEGIS Kancelarie Prawne

Wywłaszczenie Nieruchomości

ul. Podwale 83/7
50-414 Wrocław

ul. Sobieskiego 6/12
31‑136 Kraków

ul. Łagiewnicka 54/80
91-463 Łódź

ul. Rudzka
44-200 Rybnik

Reprezentujemy klientów na terenie całej Polski!